O Lence


Lenka Jelínková se narodila 23.9.1986 v Praze na Břevnově.  Odmalička ji bavil zpěv a tanec, tak se již v pěti letech stala členkou folklórního souboru Rosénka. V následujících 15 letech se s tímto souborem zúčastnila mnoha festivalů nejen v České republice, ale i v zahraničí (Egypt, Španělsko).

 

Po nástupu na gymnázium Botičská začala zpívat ve sboru Divertimento chor. Brzy ji však zlákal divadelní soubor Škorně. V tomto souboru ztvárnila hlavní role v pěti autorských muzikálech (Voodoo, Řekněte to Tonymu, Balada o námořníkovi, Lope de Vega, To půjde). Zahrála si i v amatérských filmech. Jako členka souboru získala ocenění na několika divadelních festivalech. Například v roce 2011 - cena za ženský herecký výkon na festivalu Karlínské jeviště, kde ztvárnila Madelaine v muzikálu „Balada o námořníkovi“.

 

Od roku 2004 je členkou divadelního spolku Apropó, se kterým pravidelně účinkuje na Pražském hradě ve vystoupeních „Betlém“ a „Jidáši, kam jdeš“. Se scénkou z představení „Zvěst o té revue“ vystoupila v živém vysílání televize v programu „Kuře v inventuře“.

Od roku 2010 si zahrála epizodní role v několika dílech seriálu Cesty domů (sestra Eva) a v roce 2012 epizodní roli v seriálu Ordinace v Růžové zahradě (Králová).